nadaj imię swojej róży

Moja praca jako hodowcy opiera się głównie na intuicji,obserwacji, słuchaniu tego co mówią inni oraz poszukiwaniu odmian, które nie tylko pięknie się prezentują ale pozwalają łatwo się utrzymywać. Każdego lata dokonuje setek krzyżówek w rezultacie otrzymując od 700 do 2000 siewek. Nasiona róż słabo kiełkują do tego wschody są nieregularne.  Niektóre z nasion lubią "pospać" nawet dwa - trzy lata.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Młode róże hoduję w lutym przy sztucznym świetle. Dzięki czemu w czerwcu część z nich zakwita. Na tym etapie eliminuje wszystkie chore i słabe osobniki. W dalszej selekcji pozostawiam najbardziej obiecujące do obserwacji. Po pierwszym roku wysadzam do gruntu około 50 roślin. W kolejnych latach kontynuuje selekcję gdzie z początkowej liczby 2000 wybieram jedną lub dwie.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

dojrzewające hypancja Louise Odier'a

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Louise Odier zapylony różą Psią

 

„Róże dla Polski”

Restrykcyjny program hodowlany "Róże dla Polski" który w przyszłości, mam nadzieje zaowocuje krzewami odpornymi, które przyniosą nam wiele szczęśliwych chwil w ogrodzie. Wiedzę i umiejętności czerpałem z własnego doświadczenia oraz doświadczenia innych, między innymi od członków Amerykańskiego stowarzyszenia "Rose Hybridizers Associacion", licznych wizyt w innych krajach i spotkań branżowych. Nieocenioną pomoc i zachętę otrzymałem od Pana Mariana który prowadzi doskonały blog o nazwie "Moje Róże Moja Pasja".

Cotage r

imagougihuges

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

alterB

Imię dla róży

  •   Istnieje możliwość nabycia prawa do nadania nazwy wybranej przez siebie odmiany. 
  •  Nazwa jest rejestrowana i chroniona patentem na  terenie Polski.
  •  Nabywca otrzymuje trzy egzemplarze krzewu oraz certyfikat autentyczności.
  •  Róża może być w obrocie handlowym wyłącznie pod zarejestrowaną nazwą dla obszaru objętego patentem.Patent opłacony jest na rok czasu.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani nadaniem imienia dla swojej róży - jestem do Państwa dyspozycji.  Email: kontakt@myroses.pl

Odpowiednią oprawą dla wybranego imienia są ceramiczne tabliczki z dowolnym tekstem.

10712442_449737298497895_841456570829499918_o

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

wykonanie; wycięta z plastra gliny, przetarta angobą, wcierka szkliwami. Litery pisane ręki

‚SKORUPY ZIEMI’ – ceramika artystyczna